The Seven Pearls

 

The Seven Pearls Champions
A.S. 53-54

Archery Champion: Lady Wulflæd on Hehstaide ee, St. Swithin’s Bog
Arts & Sciences Champion: Mistress Fredeburg von Katzenellenbogen, Barony-Marche of Debatable Lands
Bardic/Performing Arts Champion: Lady Boudica of Thescorre, Thescorre
Fencing Champion: Master Iago Benetiz, St. Swithin’s Bog
Heavy Weapons Champion: THL Darri inn ValskrBlackstone Mountain
Thrown Weapons Champion: Lord Meinulfr, Barony-Marche of Debatable Lands


Baronages at Pennsic AS 53
The Baronages of Æthelmearc
Pennsic AS 53
The Seven Pearls of Æthelmearc and Their Champions
A.S. 52-53
Barony-Marche of Debatable Lands
Baron Brandubh Ó Donnghaile and Baroness Hilderun Hügelmann
Archery Champion: Lord Alister Sionnach MacLeod
Arts & Sciences Champion: Mistress Fredeburg von Katzenellenbogen
Bardic/Performing Arts Champion: Mistress Arianna of Wynthrope
Equestrian Champion: Sanada Masamoto Kenshin O’no Kuma
Fencing Champion: THL Ru Cavorst
Heavy Weapons Champion: Lord Robert MacEwin
Thrown Weapons Champion: Lord Thomas of the Debatable Lands
Youth Archery Champion: Otto
Youth Fighting Champion:
Fox
Barony of Thescorre
Baron Eldjarn the Thoughtful and Baroness Dubheasa inghen Dubgaill
Archery Champion: Amelot Noisete
Arts & Sciences Champion:
Bardic/Performing Arts Champion: Emily of Thescorre
Fencing Champion: Master Eric Grenier de LaBarre
Heavy Weapons Champion: THLord Angus the Bull
Thrown Weapons Champion: Torbjorn Sigurdson
Youth:
Eli of Thescorre
Barony of Rhydderich Hael
Baron Padraig O’Branduibh and Baroness Juliana Rosalia Dolce da Siena
Archery Champion: Tadeus
Arts & Sciences Champion: Baron Rhiannon Elandris
Bardic/Performing Arts Champion: Brother Bobby
Chivalry Champion: Chebe
Fencing Champion: Baron Caleb Reyolds
Equestrian Champion: THL Maeve Ni Siurtain
Heavy Weapons Champion: Lord Davin ao Einion
Thrown Weapons Champion: THLady Govindi
Barony of Delftwood
Baron Ixac ben Simone and Baroness Amalie Reinhardt
Archery Champion: Lord Dubhgall Domnall MacNayre
Arts & Sciences Champion: Lady Margarita Carpintero
Bardic/Performing Arts Champion: Lady Megge Gormshuileach
Fencing Champion: Don Michael Gladwyne
Heavy Weapons Champion: Frieherr Fridrich Flußmüllner
Thrown Weapons Champion: Gnaeus Celsus
Youth Champion: Adrian of Delftwood
Youth A&S Champion: Fela Flußmüllnerin
Barony of Blackstone Mountain
Baron Ichijo Honen and Baroness Cerridwen de Skene
Archery Champion: Lord Cedric de Lothian
Arts & Sciences Champion: THL Astridr Vigaskegg
Bardic/Performing Arts Champion: Lady Miriam Jules of the Dragon’s Trench
Fencing Champion: Lord Andrew the Goode
Heavy Weapons Champion: THL Darri inn Valskr
Thrown Weapons Champion:
Barony of Endless Hills
Baron Stefan Luftskyn and Baroness Fiona the Prepared
Archery Champion: Æsa Helgulfsdottir
Arts & Sciences Champion: Kolfinna Jodisdottir
Bardic/Performing Arts Champion: Lady Magge Illfoster
Fencing Champion: Don Po Silvertop the Rogue
Heavy Weapons Champion: Lord Kendrick of the Endless Hills
Thrown Weapons Champion: Master Tigernach Mac Cathail
Barony of St. Swithin’s Bog
Baron Gunther Grumbaum and Baroness Rois O’Faye
Archery Champion: Master Ian of Glen Mor
Arts & Sciences Champion: Charlotte Fille de Robinstte
Bardic/Performing Arts Champion: Lady Elizabeth Rosamond
Fencing Champion: Dame Caroline of Burgundy
Heavy Weapons Champion: Lord Jean Phillippe Barbarossa
Thrown Weapons Champion: Lord Arvik Hyttoinen
Youth Champion: Peter of Runestone Watch

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Quick Links
close slider

Events Calendar (Calendar View)

Events Calendar (List View)

Regnum/Officer Listing

Local Groups Listing

Event Submission/Update Forms

Authorization Forms

Fighter Data Roster

Award Recommendation Form

AETube

Frequently Asked Questions

Contact the Webminister
(an email client must be set on your device to email)